چکامه

چکامه
ورود شما به چکامه را خیر مقدم عرض می نماییم.
به دلیل بروز بودن سایت لطفا از سایر صفحات وب هم دیدن نمایید.

تبلیغات هزینه نیست بلکه زمینه سازی برای معرفی وب خود به دیگران و درآمد زایی برای شماست .

نويسندگان
علی بابازاده
موضوعات وب
دانلود(۱۳)
آهنگ(۱۳)
عکس(٧)
موزیک(٥)
بهار(٥)
دانلود آهنگ(٥)
هنر(٤)
گزارش(٤)
دولت(۳)
المپیک(۳)
آهنگ جدید(۳)
تصاویر(۳)
خبر(۳)
جدید(٢)
تیم(٢)
الف(٢)
بیماری(٢)
ایران(٢)
فوتبال(٢)
کتاب(٢)
بدن(٢)
رژیم(٢)
درمان(٢)
دانلود کتاب(٢)
تتلو(٢)
واکنش(٢)
ریو(٢)
پونک(٢)
امیر تتلو(٢)
موزیک جدید(٢)
نیوز(٢)
بهار نیوز(٢)
حامد همایون(٢)
میگنا(٢)
مسعود صادقلو(۱)
بلاگ(۱)
آهنگ جدید حامد همایون(۱)
دانلود آخر شب(۱)
آهنگ همایون(۱)
بهار خبر(۱)
به گزارش(۱)
مثل شیر(۱)
سیروان(۱)
اردلان طعمه(۱)
حالم بده(۱)
مهدی احمدوند(۱)
مهدی جهانی(۱)
آلامتو(۱)
مگه(۱)
داعش(۱)
گرام(۱)
علیشمس(۱)
غذایی(۱)
نود(۱)
وارث(۱)
بازیگر(۱)
متن آهنگ(۱)
یوفا(۱)
خسروی(۱)
فال روزانه(۱)
دانلود موزیک(۱)
بازیکن(۱)
کتاب خوانی(۱)
پزشکی و سلامت(۱)
شکم(۱)
همایون(۱)
فیلم(۱)
اخبار(۱)
مرگ(۱)
هاشمی(۱)
غذا(۱)
اقتصاد(۱)
آمریکا(۱)
کنکور(۱)
دفاع(۱)
قاب عکس(۱)
آخر قصه(۱)
شادمهر(۱)
لاغری(۱)
میهن(۱)
متن(۱)
تنهام(۱)
خبری(۱)
نقل(۱)
دوباره عشق(۱)
مگه میشه(۱)
خرید کتاب(۱)
گوشی(۱)
جهان(۱)
رفسنجانی(۱)
کشور(۱)
آلمان(۱)
تبلیغاتتست شخصیت از روی رنگ مورد علاقه شما


 

 • تست شخصیت از روی رنگ مورد علاقه شما

  تست شخصیت از روی رنگ مورد علاقه شما

  تست شخصیت از روی رنگ مورد علاقه شما 

  از روی رنگ های مورد علاقه می توان شخصیت را کاملا بررسی نمود. چون شخصیت ،خود را در سلیقه های انسان پدیدار می کند. آیا رویاهایی که می بینید سیاه و سفید است یا رنگی؟ شاید هم رنگین کمانی. آیا می دانید رنگ ها نیز در رویاها مفهوم خاص خودشان را دارند؟ دفعه بعد که به سرزمین رویاهایتان رفتید حواستان به رنگ ها باشد تا به مفهومی که در پس این رنگ هاست پی ببرید.

  آبی

  آبی نشان دهنده حقیقت، دانایی، بهشت، ابدیت، آرامش، از خود گذشتگی، وفاداری و بی ریایی است. چه نشانه های خوبی درسته؟ شاید تمایل دارید که احساسات و انگیزه های خود را بررسی کنید، از این سرزمینی که هستید گریخته و سرزمین های جدیدی را جستجو کنید،

  یا تجربیات جدیدی را کسب کنید. حضور این رنگ در رویاهای شما نشان دهنده سلامت فکر و ذهن، ارتباط شما با راهنمای درون و خوش بینی نسبت به آینده است.

  قهوه ای

  رنگ قهوه ای در رویاها دنیادوستی، اهل عمل، سعادت خانواده، آسایش جسمی و محافظه کاری شما را نشان می دهد. قهوه ای نشان دهنده زمین است و شاید نشانه این باشد که می خواهید به اصل و ریشه خودتان باز گردید. زنانی که رنگ رویاهایشان دائما به رنگ قهوه ای است

   به عنوان مثال رنگ زمین زیر پاها و یا رنگ چشم های شخص مورد علاقه) حس داشتن یک سقف را تجربه خواهند کرد و آمادگی تشکیل خانواده و یک زندگی خانوادگی را پیدا می کنند.

  سیاه

  رنگ سیاه سمبل گمنامی، ضمیر ناخودآگاه، خطر، معما، سوگواری، عدم پذیرش و حتی نفرت است. سیاهی از شما دعوت می کند تا در ضمیر ناخودآگاه خود شیرجه بزنید تا درک بهتری از خودتان بدست بیاورید. شاید این رنگ نشان دهنده فقدان عشق و حمایت در دنیای واقعی شما باشد.

  رنگ سیاه نشان دهنده فرصت ها نیز می باشد. اگر سیاهی بر رویای لذت بخش شما سایه افکنده باشد می تواند دال بر معنویت پنهان و خصوصیات معنوی باشد. رنگ سیاه همیشه شیطانی نیست می تواند نور و روشنایی نیز باشد.

  سرخابی

  رنگ مورد علاقه من! این رنگ علیرغم جیغ بودنش نشان دهنده مراقبه و ارتباط شما با معنویات است. اگر رویاهای سرخابی می بینید افکار کهنه و قدیمی را از تربیت حذف می کنید و به تغییرات جدید و تازه خوش آمد می گویید. این رنگ با ثبات احساسی نیز در ارتباط است.

  خاکستری

  خاکستری نشان دهنده ترس، وحشت، افسردگی، دمدمی مزاجی و پریشانی است. اوه این نشانه ها خیلی بد هستند. شاید شمایی که خواب های خاکستری می بینید در زندگی واقعی خود دچار ناهماهنگی شده باشید. اگر بخواهیم جنبه مثبت آن را در نظر بگیریم رنگ خاکستری سمبل فردیت شماست یا این که دلالت بر یک دوراهی در زندگی دارد.

  سبز

  سبز نشان دهنده یک تغییر مثبت، سلامت، رشد، باروری، درمان، امید، آرامش، قدرت و متانت است. این رنگ به شما می گوید فقط به جلو پیش بروید و کاری که می خواهید را انجام دهید. سبز استعاره از بی تجربگی در بعضی جنبه های زندگی دارد. همچنین رنگ سمبلیک تلاش برای بدست آوردن استقلال فردی است. جنبه منفی رنگ سبز به حرص و طمع و حسادت بر می گردد.

  صورتی

  رویاهای صورتی نشان دهنده عشق، لذت، شادی، علاقه و مهربانی است. از طرفی رنگ صورتی ضعف و نارسایی بهخصوص در عشق را نیز نشان می دهد. وقتی با بی قراری از خواب های صورتی می پرید به خاطر دست و پنجه نرم کردن با مسئله وابستگی یا مشکلاتی است که با خانواده دارید.

  قرمز

  رنگ قرمز تعیین کننده انرژی، زور، قدرت، اشتیاق شدید، عداوت، نیرو، اشتیاق و انگیزه می باشد. مثل اینه که تو یک دردسر بزرگ افتاده باشی درسته؟ رنگ قرمز معانی احساسی و معنوی بسیار عمیقی دارد و تمام این معانی بستگی به مضمون خواب شما دارد.

  آیا در خواب دریای قرمز طوفان می بینید؟ شاید مسائلی در زندگی باعث عصابنیت شما شده است. وقتی خواب قرمز می بینید حتما قبل از این که حرکتی بکنید باید تعبیر خوابتان را جستجو کنید.

  زرد

  اگر خواب خوشایندی به رنگ زرد ببینید نشان دهنده قوه درک، انرژی، مهارت، شادی، توازن و فضیلت است. از طرفی دیگر اگر خوابتان ناخوشایند باشد رنگ زرد در آن نشانه فریب، رسوایی، خیانت، بزدلی و بیماری است.شاید در عالم بیداری از یک تصمیم گیری هراس دارید یا این که نمی توانید در مورد خاصی وارد عمل شوید.

  برای این که دیگران را راضی نگه دارید نیاز آن ها را در ارجعیت نسبت به نیاز خودتان قرار می دهید. رنگ زرد رنگ خلاقیت نیز هست بنابراین ممکن است ایده خلاقی داشته باشید که قرار است به زودی بروز داده شود.

   


تاريخ : ۱۳٩٥/٩/۳٠ ساعت: ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :عکس های کندال جنر در خیابان های لس آنجلس


 

 • عکس های کندال جنر در خیابان های لس آنجلس

  عکس های کندال جنر در خیابان های لس آنجلس

  عکس های کندال جنر در خیابان های لس آنجلس 

  کندال جنر یکی از جذاب ترین مدل های جهان در خیابان های لس آنجلس با تیپ زیبایی از لباس مشکی و شلوار جین دیده شد. کندال جنر خواهر ناتنی کیم کارداشیان مدل مشهور می باشد. 

  عکس های کندال جنر در خیابان های لس آنجلس

  کندال جنر مدل مشهور آمریکایی

  عکس های کندال جنر در خیابان های لس آنجلس

   


تاريخ : ۱۳٩٥/٩/٢٧ ساعت: ٧:۱٦ ‎ق.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :لینک دانلود فیلم سینمایی ضیافت با کیفیت عالی :: خبر20


 

 • لینک دانلود فیلم سینمایی ضیافت با کیفیت عالی :: خبر20

  لینک دانلود رایگان فیلم سینمایی ایرانی ضیافت با کیفیت عالی 576p DVDRip

  محصول 1374 به کارگردانی مسعود کیمیایی به همراه نسخه کم حجم

  دانلود فیلم ضیافت, دانلود رایگان فیلم ضیافت, دانلود مستقیم فیلم ضیافت, دانلود فیلم ضیافت با حجم کم DVDRip, فیلم ایرانی ضیافت, دانلود فیلم مسعود کیمیایی بنام ضیافت

  نویسنده و کارگردان: مسعود کیمیایی | موضوع: اجتماعی، جنایی | تاریخ انتشار: سال 1374

  مدت زمان: 86 دقیقه | نوع فیلم: سینمایی | مخاطب: بزرگسال | کیفیت: DVDRip

  حجم فیلم: 700 مگابایت + 352 مگابایت | تهیه کننده: امیرحسین شریفی

  خلاصه داستان:
  هفت دوست سال ها پیش قرار گذاشته اند که چند سال بعد در روز مشخصی بار دیگر در پاتوق همیشگی شان گرد هم بیایند. در روز تعیین شده همه با چهره های تغییر یافته حاضر می شوند به غیر از رامین که ناخواسته وارد کارهای خلاف شده و او را به مرگ تهدید کرده اند و او از ترس جانش به مکان امنی پناه می برد و همسرش را به جای خود بر سر قرار می فرستد تا از دوستان قدیمیش برای نجات او کمک بگیرد اما…

  بازیگران:
  فریبرز عرب نیا، پارسا پیروزفر، حسن جوهرچی، رامین پرچمی، مهدی خیامی، بهزاد خداویسی، اکبر معززی، امیرحسین شریفی، کیانوش گرامی و…

  دانلود فیلم قدیمی دهه هفتاد – Danlod Film Irani

  (دانلود با کیفیت عالی با حجم 700 مگابایت)

  Download Download Download

  Download Film Ziafat

  (دانلود با کیفیت خوب با حجم 352 مگابایت)

  Download Download Download

  دانلود فیلم ضیافت به کارگردانی مسعود کیمیایی

   


تاريخ : ۱۳٩٥/٩/٢٤ ساعت: ٩:٠٢ ‎ب.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :بازگشت پرسپولیس به صدر جدول


 

 • بازگشت پرسپولیس به صدر جدول
  آنها که تا هفته سیزدهم رقابت های لیگ برتر فقط 3 بار دروازه شان باز شده بود در این بازی چهارمین گل خودشان را دریافت کردند اما همچنان آمار گل های خورده شان کمتر از سایر تیم ها است.نکته ای که وجود دارد این است که در قیاس با تیم های  صدرنشین لیگ های اروپایی آمار پرسپولیس خیره کننده است و آنها از تیم هایی نظیر رئال مادرید،بارسلونا،بایرن مونیخ و ... کمتر گل خورده اند!

  پدیده مشهد 1 ........ پرسپولیس 2
  شاگردان برانکو ایوانکوویچ از آخرین فرصت خود در این بازی به خوبی سود بردند تا با گل وحید امیری به صدر جدول بازگردند.
   برانکو در آخرین دقایق بازی با تعویض های خود توانست به اولین پیروزی مقابل پدیده مشهد و رضا مهاجری دست یابد تا بار دیگر صدر جدول را از آن خود کند. پرسپولیس که در دو دیدار قبلی خود نتوانسته بود پدیده را شکست دهد در این بازی توانست از حریف پیش بیفتد اما یوسفی خیلی زود بازی را به تساوی کشاند اما این احمد نوراللهی بود که با ارسال کرنر خود زمینه پیروزی این تیم را فراهم کرد تا پرسپولیس به صدر جدول بازگردد و طلسم شکست ناپذیری حریف را نیز بشکند.

  استادیوم: ثامن مشهد تماشاگر: 10 هزار هوادار
  داور: موعود بنیادی فر کمک‌ها: سعید علی نژادیان و سعید قاسمی

  پدیده مشهد: شهاب گردان، رضا ناصحی، وارازدات هارویان، عبدالله حسینی، حسن جعفری، معین عباسیان، میلاد کمندانی (دقیقه 60، سوبا دیارا)، محسن یوسفی(دقیقه 76- رضا حقیقی)، مهرداد کفشگری، کریم احمدی و یونس شاکری سرمربی: رضا مهاجری

  پرسپولیس: بوژیدار رادوشوویچ، حسین ماهینی، محسن ربیع خواه، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، کمال کامیابی نیا، رامین رضاییان (دقیقه 81- احمد نوراللهی)، محسن مسلمان، وحید امیری، مهدی طارمی و ولادیمیر پریمیوف (دقیقه 68، علی علیپور) سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

  شرح گل‌ها:
  پدیده مشهد 0 پرسپولیس 1: ( دقیقه 21، مهدی طارمی): موقعیت کرنر برای پرسپولیس روی حرکت مسلمان و رضاییان در نهایت با ارسال وینگر راست پرسپولیس همراه شد که طارمی درون شش قدم با ضربه سر آن را وارد دروازه کرد.

  پدیده مشهد 1 پرسپولیس 1 : ( دقیقه 22، محسن یوسفی): روی یک ضدحمله یونس شاکری صاحب فرصت شد که ضربه اولش توسط مدافعان بلوک شد و در برگشت این بازیکن با پاسی دیدنی محسن یوسفی را راهی دروازه کرد که با اشتباه کامیابی نیا و سیدجلال حسینی در مهار یوسفی، این بازیکن موفق شد دروازه پرسپولیس را باز کند.

  پدیده مشهد 1 پرسپولیس 2: (دقیقه 2+90، وحید امیری): احمد نوراللهی در آخرین دقایق بازی با ارسال کرنر خود و با تاثیری که علیپور در میانه راه داشت با ضربه سر وحید امیری در آستانه دروازه خالی به گل برتری و سه امتیازی خود دست یافت.

   


تاريخ : ۱۳٩٥/٩/٢۱ ساعت: ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :بازی پدیده - پرسپولیس لغو شد


 

 • بازی پدیده - پرسپولیس لغو شد

  جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۴

  بازی پدیده - پرسپولیس لغو شد

  کد مطلب : 121568

  گروه ورزشی: بعد از بازدید داور بازی امروز پدیده و پرسپولیس از زمین مسابقه، این دیدار لغو شد.

  بازی پدیده - پرسپولیس لغو شد
  دیدار تیم های فوتبال پدیده مشهد و پرسپولیس تهران در لیگ برتر که قرار بود ساعت 14 امروز(جمعه) در ورزشگاه ثامن مشهد برگزار شود، به دلیل بارش شدید برف لغو شد.این بازی فردا(شنبه) ساعت 14 برگزار خواهد شد.داوران و ناظر این بازی دقایقی پیش با حضور در ورزشگاه و بازدید از شرایط موجود این تصمیم را اتخاذ کردند.

  ۰

  داغ کنید

  مرجع :ایسنا


   


تاريخ : ۱۳٩٥/٩/٢٠ ساعت: ۱٠:۳٤ ‎ق.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :دیگران هم شفاف‌سازی کنند


 

 • دیگران هم شفاف‌سازی کنند
  داریوش احمدیان

  قصه‌های نجومی که در چند ماه اخیر از نهادها و قوای مختلف کشور به بیرون درز کرده است چگونه سرانجامی یافته است؟ حقوق نجومی، املاک نجومی و سایر مشتقات نجوم (!) به کدام سو رفته است؟ درباره‌ی املاک نجومی آن گونه که دادستان کل کشور بیان داشته‌اند در برخی مواردش تخلف قطعی از مقررات قانونی رخ داده است و آنطور که بیان شده است مجموع این تخفیف‌های خلاف قانون حدود 25 میلیاردتومان بوده است.

  در خصوص حقوق‌های نجومی هم مجموع مبالغی که بین سال‌های 88تا94 به شکل نامتعارف پرداخت شده بود حدود 25 میلیاردتومان بوده است و درباره‌ی مبنای قانونی اش هم بین مسئولان مختلف اختلاف نظر وجود دارد و برخی با استناد به برخی مواد قانونی برنامه پنجم تدوین شده توسط دولت سابق و مصوب مجلس نهم معتقدند که در این حقوق‌ها با وجود غیر عادلانه و غیر اخلاقی بودنشان نمی‌توان در آن‌ها تخلفی از قانون را به اثبات رساند و گروهی دیگر هم اعتقادشان این است که این حقوق‌ها غیر قانونی بود و می‌بایست منتظر ماند که نظر دادگاه صالح نسبت به این موضوع چیست.

  اما به نظر می‌رسد که آنچه برای مردم دارای اهمیت بیشتری باشد بازگشت این مبالغ به بیت المال است، به این معنا که مجازات و عزل مدیرانی که مطابق مقررات یا با تخلف از قوانین این حقوق‌ها و تخفیف‌ها شامل حالشان شده است در درجه اهمیت کمتری نسبت به اصل بازگشت پول‌ها قرار دارد. فی المثل در موضوعی با ابعاد بزرگتر و روشن‌تر مانند غارت بیش از ده هزار میلیارد تومان توسط متهم نفتی هم آنچه برای مردم اهمیت بیشتری نسبت به مجازات بابک زنجانی دارد بازگشت پول‌های غارت شده است و پرسشی که مطرح می‌کنند این است که پول کجاست؟

  آن گونه که نهادهای مسئول گزارش داده‌اند بیش از 98 درصد مبالغ پرداخت شده‌ای که به حقوق نجومی معروف شدند یعنی مبلغ 22 میلیارد 850 میلیون تومان به بیت المال بازگشته است. پرسشی که می‌توان در مواجهه با نوع برخوردی که با این موضوع شد مطرح کرد این است که در موارد مشابه هم آیا شاهد چنین واکنش درستی بوده‌ایم؟ آیا در موضوعات دیگر هم نهادهای مربوطه از مردم عذرخواهی کرده و از افشاگران تشکر نموده‌اند و مبالغ را به بیت المال بازگردانده‌اند؟ پاسخ به این پرسش می‌تواند دلیل آنکه فساد ریشه کن نمی‌شود را برای همه‌ی ما روشن کند.

   


تاريخ : ۱۳٩٥/٩/۱۸ ساعت: ۱۱:۱٧ ‎ق.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :آشنایی با داروهای کاهش میل جنسی


 

 • آشنایی با داروهای کاهش میل جنسی
  داروهای کاهش میل جنسی

  داروهای کاهش میل جنسی

  به گزارش آسان طب بسیاری از داروها میل جنسی را تحت تاثیر قرار خواهند داد. به داروهای کاهش میل جنسی قاتلان میل جنسی می گویند. در این بخش از مجله پزشکی اسان طب اطلاعاتی را درباره این داروها در اختیارتان می گذاریم. تا جایی که ممکن است مصرف این داروها را کم کنید. چون ممکن است در زندگی زناشویی خود دچار مشکل شوید.

  مخدرها : داروهای کاهش میل جنسی

  مخدر ها به شدت میل جنسی را کاهش میدهند. البته باید بدانید برخی مسکن ها، به عنوان مخدر و داروی اعتیاد اور شناخته می شود که میل جنسی را کاهش میدهد. درست است که این مخدر ها یا مسکن ها درد ما را کم میکند ، ولی از طرف دیگر اعتیاد آورند و میل جنسی را کاهش خواهند داد .

  طبق بررسی های بدست امده دارو هایی مانند ویکودین، کونتین، و پرکوست Percocet، باعث کاهش سطح تستوسترون شده و میل جنسی را کم می کنند.

  داروهای کاهش میل جنسی

  داروهای کاهش میل جنسی

  مهارکننده های بازجذب سروتونین

  به گزارش آسان طب افسردگی، خود یک قاتل میل جنسی می باشد. بسیاری از دارو های ضد افسردگی هم خاصیت کاهش میل جنسی دارند، مانند پروزاک، سرترالین، و … این داروها سروتونین را برای بهبود خلق و خوی افزایش میدهند و به عنوان SSRI ها شناخته می شوند. Wellbutrin و Viibryd دو SSRI هستند که چنین آثار جانبی ندارند.

  داروهای ضدافسردگی سه حلقه

   با ایجاد دارو های SSRI، دارو های سه حلقه مانند تریپتیلین  باید کمتر مصرف  شوند، اما متاسفانه باز هم برخی پزشکان نه تنها برای درمان افسردگی، بلکه برای درمان انواع بیماری های عصبی ان را بکار میبرند که به شدت میل جنسی شخص را کم میکند.

  قرص های ضد بارداری داروهای کاهش میل جنسی

  جالب است بدانید قرصهای ضد بارداری با کاهش سطح هورمونهای جنسی، از جمله تستوسترون ، گاهی میل جنسی را به شدت کاهش دهند. راههای ضد بارداری غیر هورمونی، مانند IUD، جایگزین خوبی میتواند باشد.

  بیشتر بدانید : راهکار های افزایش میل جنسی در مردان

  دارو های درمان پروستات داروهای کاهش میل جنسی

  دارو هایدرمان هیپرپلازی خوش خیم پروستات یا BPH، بخاطر مواد تشکیل دهنده شان از فعالیت تستوسترون می کاهند و موجب کاهش میل جنسی  خواهتد شد.

  روش برداشت از تخلیه پروستات میتواند جایگزین این برداشت شود. این روش یک عملیات یک ساعتی، شامل لغزش یک لوله تا مجرای ادرار و از بین بردن بخشی از پروستات گزارش شده است.

  آنتی هیستامین ها داروهای کاهش میل جنسی

  اکثر آنتی هیستامین ها، مخصوصاً diphendyramine هیدرامین و کلرفنیرامین، ممکن است آلرژی را در شما کاهش دهند، اما نیاز جنسی شما را هم کاهش میدهند.

  تنها کاری که باید انجام دهید، این است که به زمان مصرف این دارو ها دقت کنید. اثر گذاری این نوع دارو ها بیش از 24 ساعت نیست. در بیماران قوی تر و جوان تر، اثر دارو تا 8 ساعت بعد از مصرف آن پاک می شود.

  داروهای کاهش میل جنسی

  داروهای کاهش میل جنسی

  ماری جوانا پزشکی داروهای کاهش میل جنسی

  در 20 ایالت، ماری جوانا برای مصارف پزشکی شده، ولی به این توجه نکردند که ماری جوانا چه آثاری روی میل جنسی و همچنین توانایی جنسی افراد خواهد داشت.

  داروهای ضد تشنج داروهای کاهش میل جنسی

  برخی داروهای ضد تشنج میل جنسی را هم کاهش می دهند. Tegretol دارویی است که هم برای درمان تشنج، و هم اختلالات دو قطبی از آن استفاده می شود. این دارو، و دارو های مشابه انگیزه های سفر در امتداد سلول های عصبی را از بین می برند و موجب کاهش میل جنسی می شوند.

  امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از سایت اسان طب در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید. پس مراقب داروهایی که مصرف میکنید باشید. چون اگر میل جنسی شما کم شود مسلما زندگی زناشویی تان هم مختل خواهد شد و دچار مشکلات زیادی می شوید.

   


تاريخ : ۱۳٩٥/٩/۱٦ ساعت: ٤:٥٥ ‎ق.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :دانلود آهنگ جدید سعید عرب چه ساده رفتی

امشب آهنگی دیگر از رسانه صبا موزیک ، دانلود آهنگ جدید سعید عرب بنام چه ساده رفتی همراه با متن موزیک...

تنظیم : انوش تقوی , موزیک : مجتبی ابو القاسمپور , ترانه : علی تونکو

Download New Music “Che Sade Rafti” Of Saeed Arab Whit Direct Links On Saba-Music

متن آهنگ چه ساده رفتی از سعید عرب

دانلود آهنگ جدید حمید صفت اون دیوونس

یادته که میگفتی جات توی قلبمه

میگفتی تو دنیا فرق داری با همه

میگفتی همیشه ما میمونیم مال هم

کنار هم هستیم تو شادی تی غم

تو میدونستی که من چقدر وابستتم

واسه داشتنه عشقت میگذرم از خودم

چی شد اون همه حرفا چی شد اون عشقه پاک

جوری رد شدی از من که افتادم به خاک

رفتیو قول و قرارو شکتی

نموندی پای عهدی که بستی

تو که میگفتی تا آخرش هستی

چشاتو بستی رو من قلبم

ساده دنیامو پاشیدی از هم

منو آسون سپردی دست غم

تموم دنیامو همه آرزهامو

چه ساده پای حرفای تو باختم

تو گذشتی راحت از منو احساسم

چه ساده بودم تورو نشناختم

رفتیو قول و قرارو شکتی

نموندی پای عهدی که بستی

تو که میگفتی تا آخرش هستی

چشاتو بستی رو من قلبم

ساده دنیامو پاشیدی از هم

منو آسون سپردی دست غم

دانلود آهنگ جدید حامد همایون دنیای من


تاريخ : ۱۳٩٥/٩/۱۳ ساعت: ۱٠:۳٧ ‎ق.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها : موزیک ، دانلود ، آهنگ ، جدیدتنبلی چشم : پزشکان ایران


 

 • تنبلی چشم : پزشکان ایران
  ************************************************************

  تنبلی چشم یعنی کاهش بینایی یک چشم با وجود اصلاح عیب انکساری. در معاینه چشم این بیماران هیچ ضایعه‌ای دیده نمی‌شود، بنابراین معمولاً تشخیص آن هم دیر انجام می‌شود. گاهی نمره یکی از چشم‌های بیمار چهار و دیگری صفر است.

  علت اصلی این مشکل ممکن است اختلاف عیب انکساری باشد و در این صورت چشم سالم کار می‌کند و از چشم دچار عیب، کمتر کار کشیده می‌شود و مخصوصاً اگر بیمار عینک نزند، به حالتی می‌رسد که به آن تنبلی چشم می‌گویند. البته تنبلی چشم ممکن است دوطرفه هم باشد که در این صورت اوضاع بدتر می‌شود.
  علت بروز تنبلی چشم ژنتیک است و هر ضایعه‌ای که باعث شود دید یک یا هر دو چشم کاهش یابد و مثلاً تصویر واضح به شبکیه نرسد، باعث تنبلی یک یا دو طرفه چشم‌ها می‌شود.

  عیب انکساری یک چشم؛ مقصر اصلی
  عیب انکساری و عینک نزدن برای اصلاح آن، مهم‌ترین علت است و بعد از آن عیوبی مانند کدر شدن قرنیه به هر دلیل (ضربه، بیماری قرنیه)، آب‌ مروارید، کدر شدن مایع زجاجیه و مشکلات شبکیه می‌تواند عامل تنبلی چشم باشد.
  یکی دیگر از چیزهایی که باعث تنبلی چشم می‌شود، انحراف چشم است و البته برعکس این قضیه هم تا حدی صادق است، یعنی تنبلی چشم می‌تواند باعث انحراف چشم شود.

  درمان فقط قبل از ۳ سالگی

  اگر قبل از ۳ سالگی تنبلی چشم تشخیص داده و برای درمان آن اقدام شود، احتمال درمان وجود دارد ولی در سنین بالاتر درمان کامل امکان‌پذیر نیست. سیستم بینایی تا پنج و شش سالگی انعطاف‌پذیر است و می‌توان با تحریک آن یعنی بستن چشم سالم، چشم تنبل را وادار به کار کرد، ولی بعد از این سن، شانس تحریک و وادار کردن چشم دچار تنبلی، کمتر می‌شود. حتی اگر بچه‌ای در پنج سالگی برای درمان اقدام شود، شانس او کمتر است و اگر قرار باشد یکی دو سال هم درمان طول بکشد، کمی دیر است چون اجزای چشمش کمی بالغ شده؛ البته این مسئله صد درصد نیست.
  اگر قبل از ۳ سالگی تنبلی چشم تشخیص داده و برای درمان آن اقدام شود، احتمال درمان وجود دارد ولی در سنین بالاتر درمان کامل امکان‌پذیر نیست.

  تنبلی چشم فقط در کودکی ایجاد می‌شود

  تنبلی چشم هیچ‌وقت در فرد بزرگ‌سالی که قبلاً چشم تنبل نداشته، ایجاد نمی‌شود. امکان این که در سنین بزرگ‌سالی تنبلی چشم تشخیص داده شود، وجود دارد ولی حتماً در کودکی ایجاد شده است چون احتمال ایجاد این مشکل بعد از شش یا هفت سالگی وجود ندارد.
  اگر تنبلی چشم در کودکی درمان نشود، عینک هم فایده چندانی ندارد، چون این عیب، انکساری نیست که با عینک درمان شود. کسی که دچار تنبلی چشم است، حتی اگر عینک هم بزند خوب نمی‌بیند و میزان دید او به میزان تنبلی چشمش بستگی دارد، اما در بزرگ‌سالی هم باید برای درمان اقدام کرد، زیرا ممکن است از نوع خفیف به نوع شدید تبدیل شود و بینایی را کمتر کند.

  یک چشم باید بسته بماند
  تا به حال حتماً افراد و مخصوصاً کودکانی را دیده‌اید که یک چشمشان را پوشانده‌اند و فکر کرده‌اید احتمالاً جراحی چشم انجام داده‌اند، اما خیلی وقت‌ها این‌طور نیست و این راهی است برای وادار کردن چشم تنبل به کار کردن و از تنبلی درآمدن.
  راه‌حل‌های اصلی مشکل تنبلی چشم که تا قبل از سه سالگی به درمان کامل می‌انجامد و در سنین بالاتر به بهبود نسبی می‌رسد، بستن چشم و اصلاح عیوب انکساری است. علاوه بر این‌ها، گاهی چشم سالم را با قطره‌هایی دچار تاری می‌کنند تا بیمار مجبور شود از چشم تنبل برای دیدن استفاده کند و تا حدی بهبود یابد.

  والدین توجه کنند
  تنبلی چشم نشانه خاصی ندارد که بتوان زود متوجه آن شد. ممکن است یکی از چشم‌های کودک دچار تنبلی باشد، ولی بدون مشکل مثلاً تلویزیون تماشا کند و هیچ‌وقت اعتراض نکند، بنابراین پدر و مادر متوجه خطری که فرزندشان را تهدید می‌کند، نشوند. بهتر است والدین بازی E را به کودکشان یاد دهند. یعنی یک حرف E را روی مقوا بکشند و از او بخواهند با دست نشان دهد که شاخه‌های آن به کدام طرف است. آن‌ها باید این نوشته را در فاصله‌ای معین نگه دارند و از کودک بخواهند ابتدا با هر دو چشم به آن نگاه کند و بگوید جهت E به کدام طرف است و بعد با یک چشم و سپس با چشم دیگر. اگر متوجه شدند دید یک چشم با چشم دیگر تفاوت دارد، حتماً به چشم‌پزشک مراجعه کنند. حتماً باید برنامه‌های غربالگری را در سنین پایین جدی گرفت، زیرا اگر درمان نشود تا آخر عمر، فرد کم‌بینا خواهد ماند.

   


تاريخ : ۱۳٩٥/٩/۱٢ ساعت: ۱٠:۳۸ ‎ق.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :علم برای خواب هایی که می بینیم چه تعابیری دارد؟


 

 • علم برای خواب هایی که می بینیم چه تعابیری دارد؟
  علم برای خواب هایی که می بینیم چه تعابیری دارد؟

  میگنا: خواب و رویا همیشه یکی از مسائل جذاب و پیچیده زندگی بشر محسوب می شده. در عالم خیال هیچ رویدادی بعید نیست و حتی می توانید فردی که سال ها پیش فوت کرده را دوباره زنده و سلامت در مقابل چشمان خود دیده و با وی هم کلام شوید.


  برخی از آدم های سراسر دنیا به تعبیر کردن رویاهای خود علاقه ویژه ای دارند و بر این اساس، در زندگی روزانه خود به دنبال تعبیر شدن خواب ها هستند. تعریف نشانه های رویا در مذهب و ادبیات امری عادی محسوب می شود اما در علم، خیر.

  دانشمندان سال هاست که به دنبال کشف مفهوم واقعی رویا و تعبیر تصاویری هستند که انسان هنگام خواب آنها را مشاهده می کند، اما هنوز به هیچ نتیجه واحد و قابل قبولی دست نیافته اند.

  البته شایان ذکر است که تعاریفی در این باب دارند که در ادامه این مطلب می توانید گوشه هایی از آنها را مطالعه کنید.

  رویا چیست؟
  یکی از دشوارترین چالش های که دانشمندان در مسیر تحقیقات خود در رابطه با خواب و رویا با آن مواجه هستند، مفهوم دقیق رویاست.
  «پنه لوپه لوئیز» نویسنده کتاب «دنیای مرموز خواب:
  دانش عجیب مغز وقتی در حال استراحت است» و مدیر اجرائی آزمایشگاه خواب و حافظه در دانشگاه منچستر، در این رابطه یک مفهوم کلی را بیان داشته است. لوئیز اعتقاد دارد که رویاها «ادراک، افکار یا احساساتی هستند که یک فرد در طول روز آنها را تجربه می کند.»

  هنگامی که خواب می بینید، مغز در حال پردازش احساسات است.

  مغز اغلب در مرحله  REM (حرکت تند چشم در خواب) رویا می بیند؛ زمانی که به واسطه آن بدن در حالت خواب عمیق قرار دارد اما مغز در حالت بیداری است.

  «روبرت هاس» مدیر سابق مرکز بین المللی مطالعه در مورد خواب نیز در گفت‌وگو به پایگاه اینترنتی اینسایدر گفته: «سه بخش از مغز در زمان خواب دیدن فعال می شوند. نخست، سیستم لیمبیک است که پردازش احساسات را به عهده دارد. دوم بخش زیر غشایی است که با دستگاه کناره ای همکاری دارد و وظیفه اش حل مسائل و یادگیری است. در آخر هم بخش های گوناگونی از  قشای مغز است که رویاها در آنجا شکل می گیرند.»

  هنگامی که خواب می بینید، مغزتان در حال رفع مشکلات احساسی شماست.

  به گفته «هاس»، رویاها به طور مستقیم با مشکلات روحی افراد ارتباط دارند. به باور وی، بهترین راه برای تعریف رویا این است که آن را یک روند طبیعی فرض کنیم که در نتیجه رویدادهایی که در طول روز برایمان رخ داده اند، شکل می گیرند.

  این مقوله یادگیری انطباقی نام دارد. در طول روز، ما با مسائل گوناگونی دست و پنجه نرم می کنیم و شرایط مملو از استرس و هیجانات منفی را تجربه می نماییم که تقریبا همگی، مشکلات ناشی از احساسات محسوب می شوند.

  برای حل معضلات احساسی، مغز از مقوله های قدیمی کمک می گیرد.

  رویاهای شما در واقع اَشکالی از تفکرات و مشکلاتی هستند که مغز مجسم نموده. به همین خاطر است که بخش یادگیری مغز هنگام خواب دیدن فعال می شود. مغز انسان در روشی هوشمندانه، هنگام خواب درگیر حل مشکلاتی است که فرد با آنها مواجه شده و برای این امر دست به دامن رویدادهایی می شود که در گذشته رخ داده اند تا به ریشه و منشا اصلی مسائل کنونی دست پیدا کند.
  به طور مثال، هنگامی که از به هم خوردن برنامه های خود در دقیقه نود ناراحت می شوید، مغز تلاش می کند تا نمونه مشابه این حسرا که قبلا تجربه کرده اید را به خاطر بیاورد تا به واسطه آن متوجه گردد که چگونه می توان بر این حس منفی یا مشکل پیش آمده، فائق آمد.

  این روند با حالت عادی که فرد در بیداری آنها را انجام می دهد، متفاوت خواهد بود.

  هاس در این رابطه همچنین بیان داشته: «به همین خاطر است که خواب ها اصولا پریشان و در هم هستند و انسجام خاصی بین صحنه های مختلف رویاها وجود ندارد. هر کدام از صحنه ها تلاش مغز برای حل مشکل پیش آمده به شمار می روند.»

  تمامی تصاویری که در خواب مشاهده می کنید مشابه مسائلی است که در آن دوره زمانی درگیرشان هستید.

  هنگامی که مغز در حال کنکاش در مسائل احساسی است، به حافظه بصری جائی که همان حس مشابه را تجربه کرده بودید، پناه می برد.

  برای شرح این مقوله از همان مثال قبلی، یعنی کنسل کردن برنامه ها در لحظه آخر استفاده می کنیم. به این واسطه، در چنین مواقعی ممکن است خواب ببینید که به دانشگاه موردعلاقه خود راه نیافته اید. یا مثلا خاطره هایی همانند وقتی که کسی از بیرون آمدن با شما سر باز زده برایتان زنده خواهند شد.

  هاس در این باره بیان داشته: «رویاها اغلب به گذشته سفر می کنند تا حس های مشابه را شخم زده و بیرون بیاورند و با کمک آنها، راه حل مشکل کنونی را بیایند. بنابراین، خواب های شما در واقع افکار، خاطرات و کارهایی است که خودتان به انجام رسانده اید.»

  خواب ها هرگز مساله تازه ای را یادآور نمی شوند اما همچنان ارزش توجه کردن را دارند.

  خواب و رویا برخلاف تصور بسیاری از ما نشانه رویداد یا خبر خاصی نیستند و همان طور که پیش از این هم اشاره کردیم، فقط تلاش مغز برای رفع مشکلات احساسی است. اگر شاداب از خواب بیدار شوید، احتمال اینکه مغز مشکلتان را حل کند، زیاد است و حتی لازم نیست خودتان در این رابطه کاری انجام دهید.

  البته توجه کردن به رویاها و خواب ها این مزیت را دارد که متوجه می شوید در چه رابطه مشکل احساسی دارید و می توانید در دنیای واقعی برای رفع آن تلاش کنید. بدون شک در حالت هوشیاری و بیداری، بهتر می توان به حل مسائل پرداخت.
  لینک ورود به کانال میگنا

  فروغ بیداری - سایت روزیاتو

   


تاريخ : ۱۳٩٥/٩/۱٢ ساعت: ٦:٠٧ ‎ق.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :مقایسه قیمت رنو کوئید با پراید :: خودرو | معرفی خودرو


 

 • مقایسه قیمت رنو کوئید با پراید :: خودرو | معرفی خودرو

  مقایسه قیمت دو خودروی رنو کوئید با پراید :

  در حال حاضر باید گفت که خودروی پراید در بازار کشورمان دارای قیمتی معادل ۲۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان است .

  از آن سو خودروی رنو کوئید دارای قیمتی از ۳۹۰۰ الی ۵۳۰۰ دلار در کشور هندوستان می باشد . که نسخه ۳۹۰۰ دلاری آن برای مدل پایه این خودرو می باشد و نمونه ۵۳۰۰ دلاری هم برای بالاترین نمونه این خودرو می باشد .

  حال اگر بخواهیم این مبلغ را با نرخ کشوری خودمان محاسبه نماییم می بینیم که این خودرو در کشور ما دارای قیمتی برابر ۱۳٫۵۰۰٫۰۰۰ الی ۱۸٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان خواهد داشت البته با احتساب ارز ۳۵۰۰ تومانی .

  اما بنا به اعلام مدیرعامل رنوپارس، قرار است ضعیف‌ترین نسخه کوئید یعنی پیشرانه ۰٫۸ لیتری نمونه سفارشی برزیلی که عملکرد بهتری از مدل پایه هندی دارد، با حدود ۳۱ میلیون تومان قیمت گذاری شود.

  مصرف و مخارج:

  پراید یک خودروی کم‌مصرف داخلی تلقی می‌شود و مصرف آن به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر، ۶٫۵ لیتر است. این درحالیست که کوئید مصرفش حتی از پراید کمتر است و به عدد ۴ دست یافته است.

  در مورد فراوانی و ارزانی لوازم پراید هم جای شکی نیست. خودروی ارزانی که هر بلایی هم سر موتور و گیربکس بیچاره‌اش بیاورید هزینه هنگفتی رو دستتان نمی‌گذارد. بهترین جنبه پراید همین فراوانی، ارزانی و دسترسی آسان لوازم آن در کشورمان است که خیالتان را از بابت هرگونه خرجی راحت می‌کند!

  اما این امر درمورد کوئید صادق نیست. در صورت عملی شدن وعده ورود به بازار، شاید زمان زیادی احتیاج باشد که لوازم آن در دسترس بسیاری از کاسبان و تعمیرگاه‌های سراسر کشور قرار بگیرد و تا آن مدت احتمالا باید برای سرویس‌ اتومبیلتان فقط به تعمیرگاه‌های مجاز مراجعه کنید. از طرفی، پراید را خودروی کم استهلاکی می‌دانیم و این درحالیست که بسیاری باور دارند خودرو‌های فرانسوی ذاتا خرج و استهلاک بالایی دارند ولی این امر در مورد کوئید هنوز قطعی نیست. به هرحال تا زمانی که این خودرو عرضه نشود و به قول معروف جواب خود را پس ندهد، نمی‌توان به‌طورقاطع اظهار نظر دقیقی کرد.

  تنها نکته‌ای که منطقی به نظر می‌رسد، اینست که با ورود کوئید نباید انتظار قیمت پایین لوازم و دسترسی آسان آن را در مقایسه با پرایدی که حداقل بیست سال است در صحنه بازار حضور دارد، تا مدت‌ها داشت.

  ایمنی:

  گرچه پراید خودرویی است که گفته می‌شود از طرف سازمان یورو ان‌کپ مردود اعلام شده و اطلاعاتی از سطح ایمنی این خودرو در دست نیست، سایپا ادعا کرده که توانسته با انجام بازنگری‌هایی نظیر تقویت سقف و ستون و اضافه کردن کیسه‌هوا و ترمز ضدقفل، سطح ایمنی پراید را تا دو ستاره ارتقا دهد که حتی در صورت صحت این خبر، بازهم برای یک اتومبیل در سطح جهانی، ایمنی چندان مطلوب و خوشایند محسوب نمی‌شود.

  این درحالیست که کوئید فاقد ستاره ایمنی است و کلیپ‌های گرفته شده از تست ایمنی آن فاجعه بار است! در همین خصوص، در نشست خبری اخیر، مدیرعامل رنوپارس اعلام کرد که نمونه وارد به بازار کشور، نمونه برزیلی است و با نمونه هندی تفاوت‌هایی دارد و این خودرو در تلاش گرفتن سه ستاره ایمنی است.

  مشخصات فنی:

  مقایسه ما این‌جا به اوج خود می‌رسد. بنا به ادعای سایپا از محصولات ایکس ۱۰۰جدیدش، این خودرو از یک موتور ۱٫۳ لیتری ۴سیلندر با توان تولید ۷۱ اسب بخار قدرت و ۱۰۸ نیوتون‌متر گشتاور بهره می‌برد. گرچه به‌طور رسمی، شتاب پراید در کاتالوگ سایپا ذکر نشده اما در بعضی منابع گفته شده است که این خودرو می‌تواند ظرف ۱۴٫۵ ثانیه جثه۹۰۰ کیلوگرمی خود را از حال سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به حرکت درآورد. همچنین حداکثر سرعت پراید ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت است.

  و اما نوبت به کراس‌اور کوچک فرانسوی می‌رسد. کوئید مجهز به یک پیشرانه ۰٫۸ لیتری ۳ سیلندر است که قلب آن می‌تواند ۵۳ اسب بخار قدرت و ۷۲ نیوتون‌متر گشتاور تولید کند. کوئید همانند پراید، دیفرانسیل جلو است و از یک گیربکس ۵ دنده دستی سود می‌جوید. گرچه اطلاعات دقیقی در سایت رنو قرار نگرفته، اما به‌نظر می‌رسد این خودروی ۷۹۹ سی‌سی، زمان۱۷ ثانیه‌ای لازم دارد که از حال سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برسد و حداکثر سرعت آن زیر ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت است یعنی حدود ۱۳۵ کیلومتر بر ساعت!

  با توجه به مشخصات فنی که گفته شد، شاید برای اولین بار بتوان پراید را در رقابت فنی، برنده‌ِ قاطع اعلام کرد! خودرویی که تا امروز حتی فکرش را نمی‌کردیم از خودروی دیگری سرتر باشد!

   منبع : رنو

   


تاريخ : ۱۳٩٥/٩/٩ ساعت: ٦:٤۱ ‎ب.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :اطلاعاتی در خصوص خودروی کیا اسپرتیج :: خودرو | معرفی خودرو


 

 • اطلاعاتی در خصوص خودروی کیا اسپرتیج :: خودرو | معرفی خودرو

  هنگامی که همه اتومبیل سازان آمار های فروش سالیانه شان را اعلام می کردند یعنی در تاریخ دسامبر سال 2010 جیم هنری که یکی از کارشناسان بخش اقتصادی شبکه CBS بود بیان داشت :

  کمپانی های هیوندا و همچنین کیا با وجود آنکه در این 12 ماهه گذشته به فروش خوبی در ایالات متحده در مقایسه با سال 2009 دست یافته اند اما باز هم مدیران هر دو کمپانی برای اینکه این میزان را هم افزایش دهند زیر فشار می باشند .

  زیرا روئسای کیا درحالی که فکر می کردند به فروش 600 هزار دستگاه تا پایان 2010 خواهند رسید، تا نوامبر2010 این رقم در 300 هزار دستگاه خلاصه شد که 100 هزار دستگاه آن تنها مربوط به فروش سورنتوی جدید بود . »

  این اتفاقات درحالی رخ داد که میزان فروش کیا در همین بازار و در سال 2009 حدود 261 هزار دستگاه اعلام شد و کارشناسان پیش بینی می کنند با وارد شدن اسپورتیج جدید این خودرو خواهد توانست بدلیل قیمت و کیفیت بشدت رقابتی در بازار، گوی سبقت تعداد فروش را از سایر محصولات کیا برباید.

  • کارخانه تولید کننده :کیا
  • کشور تولید کننده :کره جنوبی
  • شرکت گارانتی/خدمات دهنده :اطلس خودرو
  • کلاس بدنه :شاسی بلند

  امکانات رفاهی و آپشن ها

  کیسه های هوا ( نوع و تعداد ) 6 عدد : راننده ، سرنشین کناری ، جانبی
  سیستم های پایداری و کمک راننده ABS , ESP
  سیستم های امنیتی و حفاظتی قفل مرکزی به همراه ریموت کنترل ، سیستم استارت بدون کلید
  سیستم فرمان و هدایت پذیری قدرت کمکی هیدرولیکی ، تلسکوپی با تنظیم برقی
  نوع غربیلک   سیستمهای تهویه مطبوع کنترل اتوماتیک دو منطقه ای سیستم صوتی و تصویری رادیو CD سیستمهای مولتی مدیا   سیستم صندلیهای جلو تنظیم برقی به همراه گرمکن صندلیهای جلو ، روکش چرمی ، پشت سری های فعال هنگام تصادف سیستم صندلیهای عقب دارای سیستم تا شوندگی ، دارای سیستم پشت سری های فعال ، روکش چرمی سیستم آیینه ها تنظیم برقی آیینه ها به همراه گرمکن ، سیستم جمع شوندگی آینه ها سیستم شیشه ها شیشه بالابر جلو و عقب برقی ، سیستم یخ ضدایی شیشه های جلو سیستم های سقف دارای سانروف سیستم روشنایی جلو دارای مه شکن جلو ، تنظیم اتوماتیک نور چراغها سیستم روشنایی عقب چراغهای LED طیفی ، دارای مه شکن سنسورهای پیش فعال سنسور پارک خودرو ، سنسور باران به همراه کنترل کننده سرعت برف پاکن ها سیستم های کمک رانندگی کروز کنترل

   منبع : کیاموتورز 

   


تاريخ : ۱۳٩٥/٩/٦ ساعت: ٩:٢۸ ‎ب.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :تویوتا میرای نمونه‌‌ای مناسب برای اثبات آینده دار بودن سوخت هیدروژنی - زومیت


 

 • تویوتا میرای نمونه‌‌ای مناسب برای اثبات آینده دار بودن سوخت هیدروژنی - زومیت

  از زمانی که شبکه‌ی پمپ‌های سوخت هیدروژن اروپا شروع به توسعه و گسترش یافتن کرده‌اند، توجه ما هم به جمع خودروهایی که از این سوخت آینده‌دار استفاده می‌کنند، معطوف شده است.

  دعوت‌نامه‌ی ITM Power، تنها متخصص اروپا در زمینه‌ی تولید و انبار کردن هیدروژن، به این صورت است:

  به جمع خودروهای هیدروژنی بپیوندید. در یکی از پمپ‌های هیدروژن موجود، به ما بپیوندید، به سراغ پمپ‌های جدیدی که قرار است در رینهام و اسکس افتتاح شوند، بروید تا متوجه شوید سواری با خودرو بدون حتی ورود یک مولکول گازهای آلاینده به هوا، چه حسی دارد.

  گراهام کولی، مدیر ITM، در آخرین مصاحبه‌ی خود مردم را متقاعد کرد خودروهای هیدروژنی قابل اعتماد هستند و شبکه‌ی سوخت‌رسانی به این خودروها، در حال گسترش است. به پیش‌بینی‌ ایجاد ۶۵ ایستگاه پمپ هیدروژن اروپا غالبا توجهی نمی‌شد؛ تا اینکه چند ماه پیش، یک تویوتا میرای جدید مورد آزمایش قرار گرفت و ظرفیت و قدرت خودروهای دارای سوخت سلول‌های هیدروژنی را برای من - که راننده‌ی آن بودم - به نمایش گذاشت.

  هدف ما از این تست پیوستن به کولی و خدمه‌اش در پمپ هیدروژن تازه تأسیس آن‌ها در نزدیکی آزمایشگاه ملی فیزیکی واقع در تدینگتن، میدلسکس در جنوب غربی لندن و سپس پیمودن ۶۰ مایل دیگر تا یک ایستگاه نیروی خورشیدی در رینهام، اسکس بود - جایی که چند ITM در حال ساخت هستند. در اینجا، نیروی خورشیدی برای تولید هیدروژن از آب، بدون کمک هیدروکربن‌های آلاینده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سواری یک سواری کاملا پاک و سبز بود.

  برنامه این بود که من تویوتا میرای را برانم و در عین حال همکارم جیم هولدر هیوندای شاسی‌بلند ix35  را همراه خودش بیاورد. ما رأس ساعت ۱۰ صبح که قرارمان بود، در تدینگتن به هم رسیدم و بعد از زمانی که صرف عکس‌برداری‌ها و اشتراک‌گذاری تجربه‌ای که از سواری‌ داشتیم؛ رفتیم به سراغ پر کردن باک خودروها.

  پر کردن باک یک خودروی هیدروژنی ساده است. کارت خود را وارد کارت‌خوان می‌کنید؛ وقتی پاسخ مثبت را روی صفحه مشاهده کردید؛ شلنگ سوخت را بر‌می‌دارید؛ آن را در محل تحویل سوخت باک خودرو قفل می‌کنید؛ در این لحظه یک حلقه چراغ قرمزرنگ در اطراف لوله‌ی گاز مشاهده می‌کنید که باعث می‌شود پمپ از طریق تابش‌های فروسرخ با خودرو ارتباط برقرار کند. وقتی سیستم خودش را تست کرد و تائید کرد که کاملا قفل شده و آماده است، آن موقع جریان هیدروژن با فشار ۷۰۰ بار شروع به جاری شدن می‌کند.

  hydrogen fuel station

  در پایان، صدایی بلند به گوش می‌رسد که بیانگر اتمام سوخت‌گیری است و از شما درخواست می‌شود لوله را جدا کنید و کار تمام است. میرای، که ۶۰ لیتر سوخت می‌گیرد، با باک پر می‌تواند بیش از ۳۰۰ مایل طی کند؛ اما تفاوت اینجا است که ۶۰ لیتر بنزین وزنی حدود ۴۰ کیلوگرم دارد، اما یک باک پر هیدروژن تنها یک‌هشتم وزن باک پر بنزین به وزن خالص میرای اضافه می‌کند.

  هر کسی که با سواری در اسکس از غرب لندن آشنایی داشته باشد؛ می‌داند که باید بین مسیر ۵۰ مایلی با مشکلات رانندگی شهری یا مسیر طولانی، اما آرامش‌بخش‌تر ۶۸ مایلی کمربندی M25، یکی را انتخاب کند. ما مسیر دوم را انتخاب کردیم. خیلی راحت پا را روی گاز گذاشتیم و تویوتا و هیوندای همان کاری را کردند که خودروهای الکتریکی در انجام آن بهترین هستند؛ یعنی خیلی نرم و ساکت با سرعت ۶۰ تا ۷۰ مایل بر ساعت حرکت کردند. میرای جادار و لوکس‌تر بود اما ix35 تفاوت چندانی با خودروهای معمولی نداشت. هر دو خودرو تجربه رانندگی بسیار چشمگیر و خوبی ارائه کردند و مهم‌تر اینکه سواری ساده و راحتی نیز داشتند.

  در طول مسیر، کولی بارها دلایلش برای وقف زندگی‌ و اشتیاقش برای خودروهای هیدروژنی را توضیح داد. همان‌طور که بیشتر مردم می‌دانند؛ هیدروژن یک سوخت پاک است و اکنون سیستم‌های مناسبی طراحی شده‌اند تا سوخت‌رسانی هیدروژن ساده و آسان شود. مخازن سلول سوختی، روز به روز در حال کوچک‌تر و ارزان‌تر شدن هستند و قرار دادن آن‌ها در خودرو نیز ساده‌تر شده است. تویوتا درست به همان اندازه که ۲۰ سال پیش برای پریوس   سرمایه گذاشت، اکنون برای میرای و مشتریان آینده‌اش (۷۰۰ خودرو در سال فروش رفتند و قرار است ۳۰ هزار خودرو هم برای سال ۲۰۲۰ آماده شوند) سرمایه می‌گذارد. جالب توجه است که فروش پریوس هیبریدی، سال گذشته از مرز ۸ میلیون واحد در سطح جهان گذشت. این نتیجه‌ی امیدبخشی است.

  toyota mirai

  اما نکته‌ی بزرگ کولی این است که هیدروژن، پتانسیل لازم را برای تبدیل شدن به یک منبع متوسط انرژی در مقیاسی بزرگ دارد. زیاد پیش آمده که  ظرفیت و پتانسیل ملی برای تولید برق بیش از تقاضا بوده است؛ درست مثل زمانی که باد، در شب توربین‌های بادی را می‌چرخاند، ولی با این حال انرژی به هدر می‌رود؛ چون ما وضعیت و تجهیزات اقتصادی لازم برای ذخیره‌ی آن انرژی را نداریم. در آینده، تولید‌کننده‌های هیدروژن سبک ITM، می‌توانند قدرت هیدروژن را مهار کنند، آن را در شبکه‌ی گازی (که سه برابر شبکه‌ی برق است) ذخیره کنند و برای تبدیل‌شدن به برق در مواقع نیاز آن را بازیابی کنند. این روش هم به‌صرفه و هم سریع است، طبق گفته‌ی کولی؛ به این روش متعادل‌سازی شبکه می‌گویند و دولت این مسئله را بسیار جدی گرفته است. در چنین محیطی، یک زیرساخت هیدروژنی برای خودروها می‌تواند عملی به نظر برسد و شرکت Shell، که ITM با آن یک قرارداد اولیه تنظیم کرده است هم چنین نظری دارد.

  وقتی به اسکس رسیدیم، من به طور وحشتناکی تحت تأثیر قرار گرفته بودم. عملکرد میرای کمک کرد برای طی کردن هر ۶۸.۵ مایل فقط از یک کیلوگرم سوخت استفاده کنیم که قیمت آن برای هر کیلوگرم ۹.۹۵ یورو است. هیوندای آقای هولدر هم همین‌طور بود. در چنین مسیری، مصرف بنزین برای این دو خودرو ۱۰.۸ لیتر در صد کیلومتر بود. در کل می‌توان گفت میرای در این مسیر ۳۶۰ مایلی یک خودروی لوکس و راحت و عالی بود. در زمان فعلی، هزینه‌ی هیدروژن تقریبا یک‌سوم هزینه‌ی بنزین است؛ اما کولی گفته است این قیمت حتی کمتر هم می‌شود. او گفت: «در آینده خواهید دید که هیدروژن چطور جایگاهش را در دنیا پیدا خواهد کرد.»

  toyota mirai

   


تاريخ : ۱۳٩٥/٩/٦ ساعت: ۱:٤٧ ‎ق.ظ ا نویسنده : علی بابازاده ا نظرات ()
تگ ها :


امکانات وب